Свято Стрітення
Свято Стрітення

Поділитися новиною:

Свято Стрітення

15 лютого - свято Стрітення, в народі "Стрічання", "Громиця", "Зимобор", яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового.

       Свято Стрітення відзначають 15 лютого у пам'ять про те, як Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження для посвячення Богові. 

      Свято Стрітення в Україні шанувалось. Селяни в цей день, як правило, не працювали, і уважно придивлялись до погоди, бо «Лютий до березня в гості приїжджає», щоб «На Стрітення зимі з весною зустрітися». Вважалося: хто з них в цей день переборе, такою й буде погода до початку березня. В цей день, за народною прикметою, зима дає відчайдушний бій виїжджає на сонячну дорогу молодої весни: після Стрітення біжить стара навтьоки, поспішає – чує вона, лиходійка, що тепер не на її завалену осідаючими кучугурами вулицю свято йде!

   Ось і в нашому закладі 15.02.2018 святкували Стрітення та Масляну. Діти на вулиці зустрічали казкових героїв, грали у різні народні ігри, співали пісень. Головними гостями свята стали: Масляна, Весна, Зима та Баба Яга, яка забігла  в  кожусі, з мітлою в руках і видавала себе за красуню  Масляну. Але, дякуючи  діточкам, які за допомогою  конкурсів, веселих  ігор, таночків  змогли  визволити  Масляну. Довго  сперечалися Зима з Весною, хто  переможе, а кому пора втікати. Зима, яка не хотіла  віддавати  свої права, ще  довго  гралася з дітками в сніжки. Та все ж таки Весна, співаючи «Веснянку» разом з дітками, прогнала Зимоньку, щоб   Весну звеселити та на ­довше в садочку  залишити. Весна запросила на гостини  Масляну. А  оскільки  Масляна приходить не з пустими руками, а з млинцями  масляними, то під веселу українську народну музику господиня Масляна пригостила  всіх  учасників  святкування  млинцями та гарячим  чаєм. Кульмінацією  свята стало спалювання  опудала-Морени, символа Зими. Цікаво  організований  захід  познайомив наших дітей  із  традиціями українського народу, викликав  багато  позитивних  емоцій.

Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення Альбом: Свято Стрітення
Web-адреса: dnz1.kupyansk.info/news/id/5217 | Переглядів: 124Дата публікації: 13:21 15.02.2018
Директор

Шевченко Людмила Олексіївна

Консультативний центр
Пошук